Homematic Siréna venkovní - solární (HmIP-ASIR-O)

Novinka

Homematic Siréna venkovní - solární (HmIP-ASIR-O)

Siréna venkovní - solární HmIP-ASIR-O; Homematic IP představuje naprostou revoluci v oblasti Smart Home , přináší vám bezkompromisní německou kvalitu, komplexní řešení a širokou modularitu včetně portfolia výrobků určených k zabezpečení a ochraně objek...Více info

Kód
PV414346
Part No.
HmIP-ASIR-O
Výrobce
Homematic
Záruka
24 Měsíce
Dostupnost
Koncová cena bez DPH + RP
3 215 Kč + 1.50 Kč
Vaše cena bez DPH a poplatků
3 215 Kč
DPH
21%
Vaše cena s DPH (21%)
3 892 Kč

  Základní informace

  Siréna venkovní - solární HmIP-ASIR-O

  Homematic IP představuje naprostou revoluci v oblasti Smart Home, přináší vám bezkompromisní německou kvalitu, komplexní řešení a širokou modularitu včetně portfolia výrobků určených k zabezpečení a ochraně objektů.

  Bezdrátová solární Siréna (HmIP-ASIR-O) je určená pro použití ve venkovním prostředí a je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Umožňuje spolehlivou akustickou a vizuální poplachovou signalizaci. K tomuto účelu má siréna dva výkonné piezoelektrické reproduktory o intenzitě 100 dB a pět vysoce svítivých LED diod, které jsou umístěny v krytu odolném proti povětrnostním vlivům s třídou ochrany IP44.

  Vyhlášení poplachu může být aktivováno například narušením prostoru monitorovaném pohybovým senzorem nebo prolomením okna nebo dveří pod ochranou Okenního a dveřního senzoru (HmIP-SWD) Homematic IP. V takovém případě spustí siréna poplach a o události jste informováni prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP na vašem chytrém telefonu.


  Použití

  Sirény jsou nezbytnou součástí zabezpečovacího systému. Spolehlivě vás upozorní na nebezpečí, vystraší narušitele a přilákají pozornost okolí. Siréna (HmIP-ASIR-O) potřebuje méně než dvě sekundy k aktivaci silného poplachu a jasných LED indikátorů v reakci na spuštění signálu poplachu.


  Solární napájení

  Díky udržitelnému napájení prostřednictvím výkonného solárního článku ve spojení s vyměnitelnou nabíjecí baterií typu NiMH není pro provoz venkovní sirény zapotřebí žádného dalšího alternativního zdroje napájení, přesto je siréna vybavena záložním micro USB portem pro možnost napájení nebo obnovení kapacity baterie. Bateriové napájení zajišťuje spolehlivý provoz i v noci nebo ve dnech bez sluneční aktivity. Siréna vyžaduje minimální údržbu a nabízí přizpůsobivé využití.


  Indikace stavu systému

  Poměrně užitečné jsou tóny aktivace a deaktivace poplachového režimu. Krátké pípnutí bzučáků sirény připomíná uživatelům, že jsou prostory střeženy a zpoždění při odchodu je aktivní. Riziko nechtěného poplachu se tak výrazně snižuje.
  Použití sirény je široce konfigurovatelné. Můžete si zvolit dobu trvání akustického poplachu (3 - 6 minut) i volbu mezi různými tóny akustického poplachu.

  Akustický tón však nemusí být žádoucí pro všechny typy scénářů a aplikací. Z tohoto důvodu může být v aplikaci Homematic IP akustický tón deaktivován a nastavena pouze optická signalizace. I v tomto případě má uživatel k dispozici na výběr ze 4 efektů světelné LED signalizace, uživatel si tak může vybrat odpovídající způsob signalizace v závislosti na charakteru poplachu.

  Siréna má k dispozici 9 různých výstražných tónů, které mohou být libovolně konfigurovány v závislosti na vstupu poplachového signálu definovaného přidaným prvkem chytré domácnosti Homematic IP. Například upozornění na narušení objektu, požární nebezpečí, zaplavení monitorovaného prostoru atd.


  Ochrana v případě sabotáže

  Pokud se narušitel dostane k siréně, sabotážní kontakt spolehlivě zjistí neoprávněnou manipulaci a spustí poplach. Mezipřístrojová komunikace zajistí spuštění poplachu i bez internetového připojení. Dokonce i v případě sabotáže nebo zničení Centrální jednotky (HmIP-HAP) zůstává siréna v režimu poplachu.


  Systémový provoz

  Bezdrátové propojení Sirény (HmIP-ASIR-O) s Centrální jednotkou (HmIP-HAP) nabízí pohodlné nastavení a ovládání komplexního systému chytré domácnosti Homematic IP pomocí intuitivní aplikace (pro Android a iOS v CZ) určené pro chytré telefony. Mobilní aplikace umožňuje okamžitou reakci na zprávy a upozornění ze systému vaší chytré domácnosti a spojuje všechna zařízení Homematic IP prostřednictvím bezplatného, neomezeného cloudu, ten umožňuje nastavení a řízení systému odkudkoliv na světě, přenos důležitých informací a aktualizaci softwaru a firmwaru zařízení, předává konfigurační a provozní příkazy z aplikace Homematic IP směrem k jednotlivým zařízením chytré domácnosti.


  Komunikační protokol Homematic IP

  Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií na provozním kmitočtu 868,0 - 869,525 MHz s plně šifrovanou komunikací AES-128. Provoz na tomto kmitočtu omezuje bezdrátové vysílání na 1% času z hodiny, tím je zajištěna dlouhá životnost baterií připojených zařízení a uživatelé nejsou vystaveni trvalému bezdrátovému záření. Centrální jednotka (HmIP-HAP) navíc spolehlivě detekuje rádiové rušení.

  Bezpečnost bezdrátového IP protokolu byla testována nezávislou zkušební laboratoří Techniker-Verband VDE v Německu a zkušebním ústavem AV-TEST.

  Bezdrátová technologie Homematic IP umožňuje komunikaci s komponenty až na vzdálenost 400 m v otevřeném prostoru nebo přes několik podlaží výškové budovy, což umožňuje spolehlivé připojení zařízení i na vzdálených místech. A pokud je třeba zvýšit dosah, postačí systém lokálně doplnit o Spínanou zásuvku (HmIP-PSM-PE) fungující i jako opakovač signálu nebo o další Centrální jednotku (HmIP-HAP).


  Unikátní řešení

  Při vytváření profilů a scénářů, můžete zohlednit všechny vaše potřeby z hlediska požadavků na zabezpečení objektu, automatizaci, vytápění a celou řadu dalších kritérií v závislosti na vašich prioritách.


  Hlasové ovládání

  Systém chytré domácnosti Homematic IP jehož jsou sirény součástí podporuje hlasové ovládání a komunikaci s Google Assistant a Amazon Alexa. Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií.


  Snadná montáž

  Díky solárnímu a bateriovému napájení lze poplachovou sirénu instalovat i na těžko přístupná místa bez potřeby doplňující kabeláže. Nedílnou součástí sirény je i držák pro rychlou a snadnou montáž.

  Široký rozsah využití

  Ideální pro všestranné použití v domácnostech, kancelářích, firmách, zdravotnických zařízeních atd.


  Funkce:

  Akustická (100dB/1m) a optická LED signalizace
  - Sabotážní kontakt
  - Výběr tónu, nastavení délky trvání
  Solární nabíjení + micro USB
  - Bezdrátová komunikace přes šifrovaný protokol
  - Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
  - Podpora Google Home a Home Connect Plus


  Obsah balení:

  - 1x Siréna venkovní - solární
  - 3x AA NiMH baterie
  - montážní materiál
  - český návod


  Parametry:

  Řada: Homematic IP

  Autonomní: ne (vyžaduje Centrální jednotku HmIP-HAP)

  Napájecí zdroj: solární článek + sada baterií, NiMH, 3,6V, 1200mAh (3x 1,2V HR6/Mignon/AA)

  Externí napájení: 5VDC, 500mA

  Proudový odběr: 500mA max.

  Stupeň krytí: IP44

  Provozní teplota: -20 až +50 °C

  Rozměry (Š x V x H): 110 x 230 x 87 mm

  Rozměry balení: 280 x 185 x 147 mm

  Hmotnost: 755g (včetně baterií)

  Pracovní frekvence: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz

  Bezdrátový dosah (v otevřeném prostoru): 300m

  Hlasitost Piezo reproduktoru: 100dB (ve vzdálenosti 1m)


  Produkt manažer:

  Augustin Uhlíř,  +420773749013,  uhlir@pcvcomp.cz

  Zařazení produktu

  Zaslat informaci o produktu známému

  Váš e-mail
  Zaslat na e-mail
  Komentář